مدال آوران ورزشی آذربایجان غربی تجلیل شدند

مدال آوران ورزشی آذربایجان غربی تجلیل شدند

با برگزاری مراسمی ۱۶۵ ورزشکار و قهرمان مدال‌آور آذربایجان غربی که در رقابت‌های بین‌المللی، جهانی و آسیایی عنوان دار شده بودند تجلیل شدند.

امروز مراسمی تحت عنوان تجلیل از ۱۶۵ ورزشکار و قهرمان مدال‌آور آذربایجان غربی در سالن شرکت مخابرات استان برگزار شد که طی آن ۱۴۰ مدال‌آور رقابت‌های بین‌المللی، ۹ قهرمان میدان‌های جهانی و ۱۶ قهرمان مسابقات آسیایی تجلیل شدند.

در این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ورزش را یکی از مهم‌ترین راهکارهای ایجاد نشاط، سلامتی و سرزندگی در جامعه دانست و اظهار داشت: امروزه تأثیر ورزش در توسعه روابط میان کشورها غیرقابل کتمان است و اتفاقاً ورزش یکی از دیپلماسی‌های فعال در توسعه و تعمیق روابط میان کشورهاست.

علی مصطفوی گفت: از سوی دیگر تأثیر ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز واضح و روشن است بنابراین سرمایه‌گذاری در این حوزه آثار مثبت اقتصادی را در کنار کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی توأمان دارد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی افزود: در استان ۱۰۰ تشکل اجتماعی وجود دارد که برای توسعه ورزش و سلامتی در جامعه فعالیت می‌کنند.

ضرورت توجه به مشکلات ورزشی مناطق محروم

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت حمایت همه‌جانبه از ورزشکاران اظهار داشت: دو وزارتخانه ورزش و جوانان و آموزش‌وپرورش به عنوان وزارتخانه‌های مهم و زیرساختی مطرح هستند بنابراین باید به این دو وزارتخانه نگاه ویژه ای وجود داشته باشد.

نادر قاضی پور تصریح کرد: توسعه ورزش به‌ویژه ورزش همگانی در کنار استعدادیابی در نقاط مغفول مانده آذربایجان غربی جزو نکاتی است که باید در دستور کار دولت باشد.

وی افزود: توسعه ورزش در مناطق محروم و مرزنشین لازمه عدالت اجتماعی است بنابراین همه نهادهای مرتبط باید برای این احقاق حق مردم مرزنشین تمام تلاش خود را انجام دهند و باید بدانیم توسعه ورزش فقط کار وزارت ورزش و جوانان نیست بلکه به همیاری همگانی نیاز دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی مشکل باشگاه‌داری را یکی از مسائل مهم حوزه ورزش ارزیابی کرد و خواستار توجه روزافزون به حل مشکلات ساختاری و عمومی باشگاه‌های مختلف ورزشی شد.

کپی رایت ۱۳۹۷ © هیئت ورزشی جانبازان و معلولین استان آذربایجان غربی