نخستین جلسه دبیرخانه پیگیری اجرای مصوبه ترویج فرهنگ حضور و افتخارآفرینی جانبازان و معلولین از طریق ورزش برگزار شد

نخستین جلسه دبیرخانه پیگیری اجرای مصوبه ترویج فرهنگ حضور و افتخارآفرینی جانبازان و معلولین از طریق ورزش برگزار شد

نخستین جلسه دبیرخانه پیگیری اجرای مصوبه ترویج فرهنگ حضور و افتخارآفرینی جانبازان و معلولین از طریق ورزش، به ریاست سرپرست معاون امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی، در محلسالن جلسات استانداری برگزار شد.

در این جلسه که با حضور سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی و رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولین و معاونین سازمانهای برنامه و بودجه،بنیاد شهید،اداره کل آموزش و پررش،ورزش و جوانان ،بهزیستی،فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه،اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی،صدا و سیما،دانشگاه ارومیه و رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه تشکیل شد، مصوبه ابلاغی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان «سیاست ها، راهبردها، وظایف و ضوابط اجرایی، ترویج فرهنگ حضور، توانمندی و افتخارآفرینی جانبازان و معلولین ازطریق ورزش» مورد بحث قرار گرفت.

در این جلسه شهلا تاجفر با اشاره به همت و تلاش مدیران استانی برای حضور جانبازان و معلولان در میادین ورزشی افزود:با بهره‌گیری از ظرفیت­ها و امکانات موجود، زمینه و شرایط مطلوبی مهیا شود تا محیط برای رشد و توسعه ورزش جانبازان و معلولان آذربایجان غربی فراهم و این قشر معزز از اجتماع از این موهبت الهی بهره‌مند شده و به شکوفایی روح و جسم خویش نائل شوند.
سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی افزود:بنا بر فرامین مقام‌معظم‌رهبری، اسناد بالادستی، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و قوانین مجلس شورای اسلامی، توجه به توسعه همه جانبه ورزش جانبازان و معلولان از جمله اولویت‌های ورزشی کشور محسوب می‌گردد و مدیران استانی باید به جد وظایف و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی رو برنامه ریزی و اجراکنند.

نبود زیرساخت ها و امکانات کافی ورزشکاران جانباز و معلول را سردرگم کرده است

رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولین آذربایجان غربی هم در ادامه این جلسه افزود:بعد از چندین جلسه غیر رسمی در خصوص اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اولین جلسه رسمی به همت سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی برگزار شد که جای تقدیر و تشکر از دیدگاه مدیران استانی به ورزش های جانبازان و معلولین استان دارد.
علی امان زاده خاطر نشان کرد:امروز در استان بیش از ۵۰۰ ورزشکار جانباز و معلول به صورت حرفه ای ورزش میکنند اما دریغ از یک سالن تخصصی و امکانات لازم که منجر شده ورزشکاران جانباز و معلول استان سردرگم باشند.
وی تصریح کرد: اداره کل بنیاد شهید ،اداره کل بهزیستی ،اداره کل آموزش و پرورش ،اداره کل ورزش و جوانان و استانداری آذربایجان غربی ،شهرداری و شورای اسلامی شهر ارومیه در حد وسع خود تا به امروز کمک های فراوانی برای هیات ورزش های جانبازان و معلولین استان انجام داده اند که انتظار می رود با اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی گامی مهم در خصوص حمایت از ورزش های جانبازان و معلولین برداشته شود.

بر اساس ماده ۴ و ۵ این مصوبه، وظایف دستگاه ها، وظایف نهادها که جامعه مخاطب مشترک دارند و وظایف و اقدامات اختصاصی بررسی و مقرر شد اعضای این دبیرخانه پیشنهادات خود را جهت همکاری و پیگیری مواد این مصوبه ارائه دهند.
در پایان این جلسه بعد از ارائه راهکارهای از سوی نمایندگان ادارت و سازمان ها ۱۹ مصوبه تصویب و برای اجرا به سازمان ها و نهادهای دخیل ارسال شد.

کپی رایت ۱۳۹۷ © هیئت ورزشی جانبازان و معلولین استان آذربایجان غربی