مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی طی دیدار و جلسه با رئیس و اعضای هیات استان و روسای شهرستانهای نقده و سلماس خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی ورزش جانبازان و معلولین در جامعه و بین عموم مردم، اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به این موضوع توجه جدی تری داشت.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی طی دیدار و جلسه با رئیس و اعضای هیات استان و روسای شهرستانهای نقده و سلماس خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی ورزش جانبازان و معلولین در جامعه و بین عموم مردم، اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به این موضوع توجه جدی تری داشت.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی: برای توسعه تجهیزات بوچیا تلاش می‌کنیم

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: در سال جهش تولید، اراده خود را به کار گرفتیم تا به توسعه تجهیزات این رشته کمک کنیم.

💢به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های جانبازان و معلولین آذربایجان غربی،کیومرث پورایراندوست امروز در دیدار رئیس هیئت ورزش های جانبازان و معلولین آذربایجان غربی که با حضور معاونین ورزش و امور بانوان اداره کل برگزار شد، در خصوص توسعه امکانات رشته بوچیا، عنوان کرد: با توجه به اینکه رشته بوچیا نیازمند حمایت همه جانبه است،اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی اراده خود را به کار گرفته تا به توسعه تجهیزات این رشته کمک کند و در این مسیر به حمایت و پشتیبانی مسئولان استانی و کشوری نیاز اساسی دارد.

💢وی تصریح کرد: جانبازان و معلولان هر سال در رقابت‌های استانی و کشوری صاحب مدال می‌شوند و تلاش می‌کنیم بوچیا به عنوان یک رشته حمایتی در مسابقات کشوری حضور یابد.

💢مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی ورزش جانبازان و معلولین در جامعه و بین عموم مردم، اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به این موضوع توجه جدی تری داشت.

💢علی امان زاده هم در ادامه این دیدار افزود: کارها و فعالیت ها در این هیئت به علت تعدد رشته های ورزشی و شرایط حاکم بر آن، بسیار سخت و پیچیده و کار در این هیئت کاملا دلی و بر اساس عشق و علاقه است.

💢وی با اشاره اینکه باید باور را در دل جوانان معلول ایجاد کرد که آنان می توانند کارهای بزرگ انجام دهند، اظهار داشت: در صورت ایجاد این باور خواهیم دید که این جوانان، بار بزرگی از دوش خانواده و جامعه بر می دارند و توانمندی های بسیاری را از خود ظهور و بروز می دهند.

💢امان زاده افزود: با توجه به اینکه هزینه ورزش جانبازان و معلولین بسیار بالاتر از افراد عادی است، افزود: تامین هزینه های جانبازان و معلولین در بخش های مختلف به عهده جامعه و تمام ارگان ها است.

💢رئیس هیئت ورزش های جانبازان و معلولین آذربایجان غربی با تقدیر از حمایت های همه جانبه پورایراندوست مدیرکل ورزش و جوانان استان از هیئت تاکید کرد: باید در خصوص حمایت ارگان ها از ورزش جانبازان و معلولین، ساز و کارهای دقیق و منسجم، تعریف شود تا خدمات بهتری برای این قشر از جامعه صورت گیرد.

💢امان زاده گفت: هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان استان در خصوص بازرسی از حساب های مالی از سوی نهاد های زیربط که صورت گرفت،بدلیل رعایت تمامی موارد و وجود اسناد و مدارک بصورت مجزا و شفاف ،خزانه دار و مجموعه هیئت از سوی بازرسین مورد تقدیر قراگرفت.

💢وی با اشاره به هزینه و قیمت بالای تمام شده برای رمپ بوچیا و اهمیت استاندارد بودن آن ها تصریح کرد: تلاش ها در راستای تهیه این رمپ ها ادامه دارد و امید به تهیه آن می رود.

📌در پایان این دیدار دو دستگاه رمپ رشته ورزشی بوچیا خریداری شده توسط اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی به روئسای هیئت های ورزش های جانبازان و معلولین شهرستان‌های نقده و سلماس جهت تمرین ورزشکاران رشته بوچیا اهدا شد.

💢بوچیا نوعی ورزش تفریحی- توپی است که افراد دارای معلولیت شدید می توانند تا سطح قهرمانی در کشور و مسابقات برون مرزی آن را ادامه دهند.

🆔VJMUR@

کپی رایت ۱۳۹۷ © هیئت ورزشی جانبازان و معلولین استان آذربایجان غربی