علی امان زاده رئیس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین آذربایجان‌غربی شد

علی امان زاده رئیس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین آذربایجان‌غربی شد

تاریخ خبر:۱۴۰۱/۰۳/۲۱

مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های جانبازان و معلولین آذربایجان غربی برگزار شد

علی امان زاده رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولین آذربایجان‌غربی شد

علی امان زاده با کسب ۱۹ رای به عنوان رئیس هیات انتخاب شد.
علی امان زاده با کسب ۱۹ رای به عنوان رئیس هیات انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی، با حضور اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و دکتر بیرامی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی، مجمع انتخاباتی هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین استان برگزار شد..

در پایان مجمع و از ۲۴ رای ماخوذه، علی امان زاده با کسب ۱۹ رای به عنوان رئیس هیات انتخاب شد.

علی صیادی دیگر کاندیدای مجمع ۵ رای کسب کرد.

محمدشروین اسبقیان رئیس فدراسیون در این مجمع ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره قوی ترین مرد جهان ((اسلام)) «سیامند رحمان» گفت: باید از ظرفیت‌های این استان و نقطه نظرات همه آحاد جامعه ورزش جانبازان و معلولین و برای تحقق اهداف و برنامه ها برای رشد بهره گرفت و استان آذربایجان غربی در رشته‌های مختلف از جمله ورزش جانبازان و معلولین جزو سردمداران کشور بوده و قهرمانان و اسطوره‌هایی چون مرحوم سیامند رحمان و حسن جانفشان از این نمونه هستند.

وی افزود: از هیات استان آذربایجان غربی برای تهیه نقشه راه با نگاه و رویکرد علمی درخواست تدوین و ارائه برنامه جامع ۴ ساله داریم و با توجه به اینکه این استان در طی چهار سال اخیر از رتبه نوزدهم به رتبه هشتم کشور صعود کرده و در یک سال اخیر نیز ۲ پله رشد داشته است این رویه را ادامه دهد.

رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معولین با اشاره به اینکه، قرار گرفتن در بین ۱۰ استان برتر کشور نشان از تلاش و پشتکار این استان داشته است خاطر نشان کرد: موضوع ورزشکاران سازمان یافته باید بنام این هیات ثبت شود و اتفاق ناراحت کننده ثبت نام سایر رشته هاست که این آسیب زاست و بحث استعدادیابی یکی دیگر از نکات مهم است که باید در ۴ سال آتی اهمیت داده شود ضمن اینکه توجه به بحث ورزش بانوان نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اسبقیان خاطرنشان کرد: مصوبه ای با امضای ریاست محترم جمهوری درخصوص سیاست‌ها راهبردها وظایف و ضوابط اجرایی ترویج فرهنگ حضور توانمندی و افتخارآفرینی جانبازان و معلولین در حوزه ورزش اجرایی شده و در استان آذربایجان غربی نیز برای اجرایی شدن و همراهی دستگاه‌ها با اعلام استاندار آذربایجان‌غربی پیگیری و اجرایی شود .

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود در خصوص سفر به اشنویه گفت: در سفرم به اشنویه در مزار مرحوم سیامند رحمان حضور و دیداری با حضور فرماندار این شهر با خانواده این پهلوان ورزشکار داشتم و قرار شد با ارسال تجهیزات فدراسیون وزنه برداری، رشته وزنه برداری در شهر اشنویه دوباره فعال شود.

سجاد بیرامی در مجمع انتخاباتی ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: با انتخاب رئیس هیات، بحث تخصص محوری و رویداد محوری در اولویت برنامه های هیات قرار بگیرد تا شاهد رشد بیش از پیش استان در این بخش باشیم.

وی گفت: توجه به شهرستان‌های مختلف استان بعنوان استان رنگین کمان زیبایی ها و با ظرفیت ها و پتانسیل های بالا و همچنین استانی با ۱۲۰۰۰ شهید و ۴۰۰۰۰ شهید مهاجر جزو مهم ترین اولویت های هیات قرار بگیرد و بی شک استعدادهای زیادی نیز شناسایی خواهدشد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی اضافه کرد: از ظرفیت هیات های شهرستانی برای کمیته های هیات بهره گرفته شود ضمن اینکه با توجه به افتخارات بی شمار آذربایجان غربی در ورزش جانبازان و معلولین و وجود قهرمانانی چون مرحوم سیامند رحمان و حسن جانفشان، این هیات توجه به شناسایی و پرورش استعدادها را مورد توجه قرار دهد.

بیرامی در خصوص احداث سالن ویژه این هیات گفت: سالن جانبازان و معلولین هم اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اعتبار مناسبی در سفراستانی ریاست جمهوری مدنظر قرار گرفته تا انشالله با تخصیص آن شاهد سرعت بیشتری در عملیات احداث آن خواهیم بود.

Bottom of Form

کپی رایت ۱۳۹۷ © هیئت ورزشی جانبازان و معلولین استان آذربایجان غربی